Wierzysz w sukces
to forum jest dla Ciebie


Witamy.

Witamy na nowym forum, które zostało stworzone z myślą najlepszych informacji oraz opini firm.

Zalety tego forum.

  • Najlepsze opinie.
  • Zero SPAMU od SEO.
  • Gwarancja najlepszych opini.
  • Nowe produkty od wiodących firm.

Informacja.

Dzisiaj dla 10 nowych zarejestrowanych użytkownków mamy 10 zaproszeń na seanas filmowy który odbędzie się za tydzień. Zapraszamy.

» więcej informacji

picture

energooszczędne domy

energooszczędne domy

Jakie pompy ciepła u siebie wprowadziliście i z jakiego powodu, charakterystyka zalet, montażu mile widziana, bo się zastanawiam, jak wpłynąć pozytywnie na koszty utrzymania nieruchomości.

CHatka-eKo

Posty: 1

 
Masz wyjaśnione od A do Z działanie pompy ciepła http://www.energodom.com.pl/pl,product,pompy_ciepla,1.html, więc warto sobie kilka rzeczy uświadomić. Po drugie lepiej jednak OZE z dofinansowaniem niż jakieś gazy, czy już nie wspominam o węglu. Technologia poszła do przodu, pompy bardzo energooszczędne, a montaż nie jest tak naprawdę wielce kosztowny, jak wybierasz ludzi wyspecjalizowanych tylko w tym temacie.

Wraczki333

Posty: 10

 
Wysoką moc (tym samym niższe koszty ogrzewania nieruchomości) masz w gruntowych pompach ciepła. Jak rozmawiałem z moimi instalatorami http://www.energodom.com.pl/ to stwierdzili, że trwałość spokojnie kilkadziesiąt lat. Oni tam dobrze Ci ocenią, czy akurat pompa wystarczy na Twoje potrzeby. To bardzo ważna sprawa, bo jak moc pompy nie wystarczy to trzeba niestety trochę rzeczy dodawać, chociażby odwierty, ale to już wyższa szkoła jazdy. Najlepiej od razu inwestować w optymalną pompę, wszystko posprawdzać na etapie projektowym.

namok

Posty: 6

 
Mam gruntową pompę ciepła (woj. podlaskie, montaż autoryzowany wykonywany przez http://www.energodom.com.pl/) i naprawdę technologia tania w eksploatacji. Zdecydowałbym się drugi raz na to samo. Działanie pompy ciepła powinieneś zrozumieć, zanim się zdecydujesz na wprowadzenie, bo to jednak specyficzna technologia OZE. No i pompa to nie kocioł, więc łatwiejsza w zarządzaniu technicznym nawet przez laików bym powiedział.

labuh 

Posty: 4

 
Pod kątem podgrzewania wody użytkowej to pompa ciepła nie ma sobie równych w klasie energetycznych. Praktycznie wszystkie tabele o tym mówią, badania. Nawet z kotłami kondensacyjnymi pompa ciepła, oczywiście gruntowa wygrywa.

ja2210

Posty: 23

 
W Białym najlepsi, nawet zlecenia robią w mazowieckim, widziałem kilka razy przejazdem i gadałem. Mam też od nich oczywiście, wszystko się zgadza.

Michaś

Posty: 8

 
Pompy ciepła oceniasz pod kątem sprawności, wygenerowania realnych oszczędności. W branży masz coś takiego, jak wskaźnik opłacalności, a tutaj wygrywają moim zdaniem zdecydowanie gruntowe pompy ciepła. Z tych lepszych instalatorów, oczywiście autoryzowanych na Podlasiu to http://www.energodom.com.pl/, przy Legionowej oddział zdaje się widziałem.

Yuri20

Posty: 2

 
Trochę mnie martwiło zasilanie energią elektryczną, ale w stosunku do wydajności to nie ma jednak strachu. Jakieś tam działania zapobiegawcze kryzysowi energetycznymi się dzieją, ale co będzie to sam nie wiem.

Jasiaaa

Posty: 5

 
Gruntowe pompy ciepła jednak charakteryzują się wysoką sprawnością, a przy silnych mrozach też widzisz wydajność. Jeżeli chodzi o energooszczędność to technologia OZE oceniana we wszystkich materiałach na A+++, więc w najwyższej kategorii. Montaż w Białymstoku to moim zdaniem przez http://www.energodom.com.pl/, jedna z najdłużej działających marek na lokalnym rynku, ponad 15 lat chyba spokojnie będzie, albo coś w tym stylu.

labuh 

Posty: 7